Polohovací elektrická postel se stala nezbytným vybavením pro všechny, kterým se nevyhnuly zdravotní problémy s pohybovým aparátem. A klasická postel jim neumožňuje samostatnou rekonvalescenci. Polohovatelné lůžko je tvořeno kovovým drátěným roštem, připevněným v pevném dřevěném rámu. Vybrat si do něj vhodnou matraci by v současné době nemělo být problémem. Ovladačem, vybaveném mnoha funkcemi, které umožní pacientům volbu toho nepříhodnějšího nastavení, lze měnit polohu těla během dne tolikrát, kolikrát je zapotřebí. Ve výbavě této postele je i odnímatelná bočnice, která zamezí pádu a hrazda, kterou je možné využít při nemožnost ovládnutí obou rukou současně. V případě, že je postižení natolik závažné, že se do postele nedostane pacient sám, je ideálním pomocníkem elektrický zvedák.
Flexibilní kovové rameno dokáže zvednout osobu přímo ze země. Nášlapná brzda zaručuje jeho stabilitu a čtyři pojezdová kolečka a závěsná plachtová sedačka umožní bezpečný a přitom komfortní transport. Hlídat je potřeba jenom baterii, která je potřeba dobíjet přibližně po dvaceti zvedacích cyklech. Velkou výhodou je snadná manipulace, kterou v krátkém čase zvládne každý sám. Invalidní vozíky se rovněž ve svém vývoji posunuly díky technickému vybavení dál. Všichni, kteří jeho služby, vzhledem ke svému postižení potřebují, dají za pravdu, že elektrické jsou oproti mechanickým nejen méně namáhavé.
Ale umožňují běžný pohyb nejen doma, ale i v nejbližším okolí. Beze strachu, že na zpáteční cestu už nebudou mít dostatek fyzických sil. Díky výkonu elektrických invalidních vozíků, které jsou vybaveny silnou baterii, je dlouhá dojezdnost. A mnozí ho používají i na nákupy v obchodních centrech. Která jsou převážně bezbariérová. Na jízdu po městě jsou optimálním řešením vozíky tříkolové či čtyřkolové. Připomínající skútr. Vybaveny bývají předním košíkem, do kterého je možné umístit zavazadlo. Či nákup. A dojet se ním dá na jedno nabití až do dvacet kilometrů vzdáleného místa.